Kool ja õppekava: Tartu Kutsehariduskeskus, logistika
|
||||
Mooduli nimetus:
Tunni teema:
|
Logistika klienditeenindus
Meeldejääva teeninduse defineerimine
|
|||
Sihtrühma kirjeldus:
|
Logistika, I kursus, keskhariduse baasil
|
|||
Tunni eesmärk:
|
Õpetusega taotletakse, et õpilane mõistab
meeldejääva teeninduse mõistet.
|
|||
Õpiväljundid:
|
Õpilane mõistab ja selgitab, millised on
meeldejääva definitsiooni osad.
Õpilane mõtestab ja selgitab meeldejääva
teeninduse definitsiooni.
Õpilane mõistab ja selgitab, millised on
meeldejääva teeninduse peamised võtmekohad.
|
|||
Hindamine/ tagasiside:
|
Mitteeristav – a/MA
Õpilased jagunevad rühmadesse sooritama
etteantud ülesandeid – järgneb tööde ettekandmine/esitlemine – küsin
suunavaid/abistavaid/kontrollivaid küsimusi, et anda kohene tagasiside tehtud
töö kohta.
Õpetajana saan tagasisidet õpilaste
kaasatöötamise aktiivsusest tunni ajal. Loengut läbiviies pean oluliseks
õpilase aktiivset kaasamõtlemist – tekitan jooksvalt arutelusid, esitan (ja
ka ootan vastamiseks) küsimusi.
|
|||
Meetod(id):
|
Loeng, iseseisev töö, rühmatöö,
juhendamine, arutelu
|
|||
Tunni varustus:
|
Arvuti, projektor, loengumaterjalid
(slaidid), markerid, suured paberid rühmatöö jaoks, töölehed.
|
|||
Tausta informatsioon tunni kohta:
|
Tunni kestvus on 2x45min.
|
|||
Tunni käigu kirjeldus
|
||||
Tunni etapid
|
Aeg, min
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
Pedagoogiline põhjendus (miks?)
|
I Aktualiseerimine (sissejuhatus)
Häälestamine
|
15
min
|
Õpilaste tervitamine ja puudujate kontroll.
Varem õpitu (eelmise tunni teema) meeldetuletamine – sellel baseerub
uus tund ja uus teema.
Tunniteema ja päevakava tutvustamine.
|
Õpilased häälestuvad tunni lainele.
Aktiivne kuulamine ja oma mõtete avaldamine.
|
Tunni häälestamine on oluline protsess. Kõigi tunnis osalejate
tähelepanu koondub kõige tähtsamale.
Varemõpitule (eelteadmistele) tähelepanu pööramine on oluliseks abiks
tunnile häälestamisel. Õppesituatsiooni loomisel on õpetajal vaja arvestada
konkreetsete õppijate eelteadmistega, hoiakutega, õpitahte ja õpivõimega (Pedastsaar,
2000).
|
II Uute teadmiste ja tegevusvõtete omandamine
Õppimine
|
75
min |
Loengu läbiviimine (kasutades slaide).
Õpetaja jooksvalt avatud küsimustele, kommentaaridele.
Rühmatöö olemuse lahtiselgitamine (sh aja määratlemine, soovituste
jagamine, rühmadesse jagamine).
|
Kuulamine, mõtlemine, mõistmine, arusaamine,
kaasatöötamine.
Konspekteerimine.
Vajadustel küsimuste või kommentaaride esitamine. Sh iga uue teema
(mõiste, teooremi) juures võimalus õpilastel rääkida, mida nad juba teavad
(kogemuse jagamine).
Rühmadesse jagunemine (pidades silmas, et igas grupis oleks erinevate
võimete ja kogemustega õpilased).
|
Slaidid toetavad õpimisprotsessi, eriti kui on tegemist visuaalse
õppijaga (Sirk, 2013).
Loeng õpetab keskenduma pikemaks ajaks ühele tegevusele. Lisaks saab
loenguga lühikese ajaga edasi anda suure hulga materjali. Loengu kuulamisega
kaasneb tihti ka konspekteerimine - seega õpetab loeng ka kuulatava lühidat,
selget, konkreetset kirjapanekut.
Rühmas õppimine kätkeb endas terve rea mitmesuguseid erilaadseid
tegevusi - ülesannete kooslahendamist, diskussioone, ajurünnakut jpm (Pedastsaar,
2000).
|
III Oskuste ja vilumuste kujunemine
Reflektsioon
|
80
min |
Õpilaste töötamise jälgimine – vajadusel tuleb suunata õpilasi
sügavuti minema.
Rühmatööde esitluse töökäigu tutvustamine.
Õpilaste ennekannete kuulamine, vajadustel lisaküsimuste esitamine +
kohese tagasiside andmine.
Tagaside tunnile (eesmärkide saavutamine).
Õpilaste teavitamine arvestuse saamisest.
|
Aktiivne rühmatööst osavõtt (jaotatud ülesanded).
Valmistumine rühmatöö ettekandmiseks.
Vabas vormis rühmatööde ettekandmine. Kui on esitatud küsimusi, tuleb
arutleda oma kogemuste põhjal, võimalusel luua seoseid.
Aktiivne kuulamine.
|
Subjektiks olemine avaldub eelkõige mõtestatud aktiivses tegevuses
(Heidmets, 1995).
Lähtudes J. Käisi põhimõtetest oleks kõige sobilikum
õpikäsitluse mudel nüüdisaegsesse õppekeskkonda sotsiaal-konstruktivistilk
mudel, kus toimub õppimine õpetaja ja õplase vastastikuse töö kaudu (Unt).
Õpetaja ja õppija on ühiselt aktiivsed õppeprotsessis.
Õpetaja küsib õpilastelt suunavaid ja abistavaid küsimusi. Õpilased on
aktiivsed ja mõtlevad kaasa, sh julgevad avaldada oma arvamust.
Õppeülesanne antakse rühmale, mitte üksikõpilasele.
Ülesande täitmiseks analüüsib rühm ühiselt tingimused, planeerib oma
edaspidise tegevuse, jaotab vajaduse korral tervikülesande osadeks, mida
täidavad eri õppijad. Tegevuse lõpul esitab rühm tulemused kogu klassile (Pedastsaar, 2000).
|
Lõpetamine, koduülesanne
|
10
min |
Põgus vaade järgmisse tundi, järgmisse teemasse.
Tunni lõpetamine.
|
Kuulamine.
Tunni lõpetamine (asjade kokkupanek ja klassiruumi vabastamine).
|
Järgmisesse tundi „vaatamine“ annab õpilaste ettekujutuse ning parimal
juhul tekitab ka ootuse ja huvi.
J. Käisi põhimõttele tuginedes kodust ülesannet ei anta, kuna tunnis
tehakse tööd intensiivselt. Loomulikult on soovituslik tunnis kuuldule ja
nähtule tagasimõelda.
|
Kool ja õppekava: Tartu Kutsehariduskeskus,
müügiesindaja
|
||||
Mooduli nimetus:
Tunni teema:
|
Turundustegevuste läbiviimine
Toodete esitlemine
|
|||
Sihtrühma kirjeldus:
|
Müügiesindaja, II kursus, keskkooli
baasil
|
|||
Tunni eesmärk:
|
Õpetusega taotletakse, et õpilane praktiseerib
toodete omadustest tuleneva kasu esitlemist kliendile.
|
|||
Õpiväljundid:
|
Õpilane selgitab toote omadusi kliendi
kasust lähtuvalt.
|
|||
Hindamine/ tagasiside:
|
Mitteeristav – a/MA
Õpilased asuvad arvutite taga täiendama
juba pooleli olevat esitlust – järgneb tööde ettekandmine/esitlemine – küsin
suunavaid/abistavaid/kontrollivaid küsimusi, et anda kohene tagasiside tehtud
töö kohta.
Õpetajana saan tagasisidet õpilaste
kaasatöötamise aktiivsusest tunni ajal.
|
|||
Meetoid(id):
|
Iseseisev töö arvutitega, loeng, juhendamine,
arutelu
|
|||
Tunni varustus:
|
Arvutid, projektor, õpilaste tooted.
|
|||
Tausta informatsioon tunni kohta:
|
Tunni kestvus on 2x45min.
|
|||
Tunni käigu kirjeldus
|
||||
Tunni etapid
|
Aeg, min
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
Pedagoogiline põhjendus (miks?)
|
I Aktualiseerimine (sissejuhatus)
Häälestamine
|
15
min
|
Õpilaste tervitamine ja puudujate kontroll.
Varem õpitu (eelmise tunni teema) meeldetuletamine – sellel baseerub
uus tund ja uus teema.
Tunniteema ja päevakava tutvustamine.
|
Õpilased häälestuvad tunni lainele.
Aktiivne kuulamine ja oma mõtete avaldamine.
|
Tunni häälestamine on oluline protsess. Kõigi tunnis osalejate
tähelepanu koondub kõige tähtsamale.
Varemõpitule (eelteadmistele) tähelepanu pööramine on oluliseks abiks
tunnile häälestamisel. Õppesituatsiooni loomisel on õpetajal vaja arvestada
konkreetsete õppijate eelteadmistega, hoiakutega, õpitahte ja õpivõimega (Pedastsaar,
2000).
|
II Uute teadmiste ja tegevusvõtete omandamine
Õppimine
|
30
min |
Lühiloengu läbiviimine (kasutades slaide).
Õpetaja jooksvalt avatud küsimustele, kommentaaridele.
|
Kuulamine, mõtlemine, mõistmine, arusaamine,
kaasatöötamine.
Konspekteerimine.
Vajadustel küsimuste või kommentaaride esitamine. Sh iga uue teema
(mõiste, teooremi) juures võimalus õpilastel rääkida, mida nad juba teavad
(kogemuse jagamine).
Olemasolevate slaidide korrigeerimine.
|
Slaidid toetavad õpimisprotsessi, eriti kui on tegemist visuaalse
õppijaga (Sirk, 2013).
Loeng õpetab keskenduma pikemaks ajaks ühele tegevusele. Lisaks saab
loenguga lühikese ajaga edasi anda suure hulga materjali. Loengu kuulamisega
kaasneb tihti ka konspekteerimine - seega õpetab loeng ka kuulatava lühidat,
selget, konkreetset kirjapanekut.
|
III Oskuste ja vilumuste kujunemine
Reflektsioon
|
35
min |
Õpilaste töötamise jälgimine – vajadusel tuleb suunata õpilasi
sügavuti minema.
Õpilaste ennekannete kuulamine, vajadustel lisaküsimuste esitamine +
kohese tagasiside andmine.
Tagaside tunnile (eesmärkide saavutamine).
Õpilaste teavitamine arvestuse saamisest.
|
Aktiivne töötamine (kindlad teadaolevad ülesanded).
Valmistumine toodete esitlemiseks.
Vabas vormis toodete esitlemine. Kui on esitatud küsimusi, tuleb vastata
pädevalt.
Aktiivne kuulamine.
|
Subjektiks olemine avaldub eelkõige mõtestatud aktiivses tegevuses
(Heidmets, 1995).
Lähtudes J. Käisi põhimõtetest oleks kõige sobilikum
õpikäsitluse mudel nüüdisaegsesse õppekeskkonda sotsiaal-konstruktivistilk
mudel, kus toimub õppimine õpetaja ja õplase vastastikuse töö kaudu (Unt).
Õpetaja ja õppija on ühiselt aktiivsed õppeprotsessis.
Õpetaja küsib õpilastelt suunavaid ja abistavaid küsimusi. Õpilased on
aktiivsed ja mõtlevad kaasa, sh julgevad avaldada oma arvamust.
|
Lõpetamine, koduülesanne
|
10
min |
Põgus vaade järgmisse tundi (töö jätkub).
Tunni lõpetamine.
|
Kuulamine.
Tunni lõpetamine (asjade kokkupanek ja klassiruumi vabastamine).
|
Järgmisesse tundi „vaatamine“ annab õpilaste ettekujutuse ning parimal
juhul tekitab ka ootuse ja huvi.
Soovituslik on tunnis kuuldule ja nähtule tagasimõelda.
|
Kool ja õppekava: Tartu Kutsehariduskeskus, laotöötaja
|
||||
Mooduli nimetus:
Tunni teema:
|
Laotöö toimingud
Tollindus
|
|||
Sihtrühma kirjeldus:
|
Laotöötaja, III kursus, põhihariduse
baasil
|
|||
Tunni eesmärk:
|
Õpetusega taotletakse, et õpilane saab
ülevaate erinevate tolliprotseduuride olemusest.
|
|||
Õpiväljundid:
|
Õpilane mõistab ja selgitab, millised on erinevad
tolliprotseduurid.
|
|||
Hindamine/ tagasiside:
|
Käesolevastunnis hindamist ei toimu,
kohalviibimine on oluline.
|
|||
Meetoid(id):
|
Loeng, iseseisev töö, rühmatöö,
juhendamine, arutelu
|
|||
Tunni varustus:
|
Arvuti, projektor, loengumaterjalid
(slaidid), markerid, suured paberid rühmatöö jaoks, töölehed, auhinnad.
|
|||
Tausta informatsioon tunni kohta:
|
Tunni kestvus on 2x45min.
|
|||
Tunni käigu kirjeldus
|
||||
Tunni etapid
|
Aeg, min
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
Pedagoogiline põhjendus (miks?)
|
I Aktualiseerimine (sissejuhatus)
Häälestamine
|
15
min
|
Õpilaste tervitamine ja puudujate kontroll.
Varem õpitu (eelmise tunni teema) meeldetuletamine.
Tunniteema ja päevakava tutvustamine.
|
Õpilased häälestuvad tunni lainele.
Aktiivne kuulamine ja oma mõtete avaldamine.
|
Tunni häälestamine on oluline protsess. Kõigi tunnis osalejate
tähelepanu koondub kõige tähtsamale.
Varemõpitule (eelteadmistele) tähelepanu pööramine on oluliseks abiks
tunnile häälestamisel. Õppesituatsiooni loomisel on õpetajal vaja arvestada
konkreetsete õppijate eelteadmistega, hoiakutega, õpitahte ja õpivõimega (Pedastsaar,
2000).
|
II Uute teadmiste ja tegevusvõtete omandamine
Õppimine
|
40
min |
Loengu läbiviimine (kasutades slaide).
Õpetaja jooksvalt avatud küsimustele, kommentaaridele.
Mängu ja rühmatöö olemuse lahtiselgitamine (sh aja määratlemine, soovituste
jagamine, rühmadesse jagamine).
|
Kuulamine, mõtlemine, mõistmine, arusaamine,
kaasatöötamine.
Konspekteerimine.
Vajadustel küsimuste või kommentaaride esitamine. Sh iga uue teema
(mõiste, teooremi) juures võimalus õpilastel rääkida, mida nad juba teavad
(kogemuse jagamine).
Rühmadesse jagunemine (pidades silmas, et igas grupis oleks erinevate
võimete ja kogemustega õpilased).
|
Slaidid toetavad õpimisprotsessi, eriti kui on tegemist visuaalse
õppijaga (Sirk, 2013).
Loeng õpetab keskenduma pikemaks ajaks ühele tegevusele. Lisaks saab
loenguga lühikese ajaga edasi anda suure hulga materjali. Loengu kuulamisega
kaasneb tihti ka konspekteerimine - seega õpetab loeng ka kuulatava lühidat,
selget, konkreetset kirjapanekut.
Rühmas õppimine kätkeb endas terve rea mitmesuguseid erilaadseid
tegevusi - ülesannete kooslahendamist, diskussioone, ajurünnakut jpm (Pedastsaar,
2000).
|
III Oskuste ja vilumuste kujunemine
Reflektsioon
|
25
min |
Õpilaste töötamise jälgimine – vajadusel tuleb suunata õpilasi
sügavuti minema.
Rühmatööde esitluse töökäigu tutvustamine.
Õpilaste ennekannete kuulamine, vajadustel lisaküsimuste esitamine +
kohese tagasiside andmine.
Tagaside tunnile (eesmärkide saavutamine).
Õpilaste teavitamine arvestuse saamisest.
|
Aktiivne rühmatööst osavõtt (jaotatud ülesanded).
Mängu võitja väljakuulutamine.
Valmistumine rühmatöö ettekandmiseks.
Vabas vormis rühmatööde ettekandmine. Kui on esitatud küsimusi, tuleb
arutleda oma kogemuste põhjal, võimalusel luua seoseid.
Aktiivne kuulamine.
|
Subjektiks olemine avaldub eelkõige mõtestatud aktiivses tegevuses
(Heidmets, 1995).
Lähtudes J. Käisi põhimõtetest oleks kõige sobilikum
õpikäsitluse mudel nüüdisaegsesse õppekeskkonda sotsiaal-konstruktivistilk
mudel, kus toimub õppimine õpetaja ja õplase vastastikuse töö kaudu (Unt).
Õpetaja ja õppija on ühiselt aktiivsed õppeprotsessis.
Õpetaja küsib õpilastelt suunavaid ja abistavaid küsimusi. Õpilased on
aktiivsed ja mõtlevad kaasa, sh julgevad avaldada oma arvamust.
Õppeülesanne antakse rühmale, mitte üksikõpilasele.
Ülesande täitmiseks analüüsib rühm ühiselt tingimused, planeerib oma
edaspidise tegevuse, jaotab vajaduse korral tervikülesande osadeks, mida
täidavad eri õppijad. Tegevuse lõpul esitab rühm tulemused kogu klassile (Pedastsaar, 2000).
|
Lõpetamine, koduülesanne
|
10
min |
Koduste tööde kättejagamine ja selgitamine.
Põgus vaade järgmisse tundi.
Tunni lõpetamine.
|
Kuulamine.
Tunni lõpetamine (asjade kokkupanek ja klassiruumi vabastamine).
|
Järgmisesse tundi „vaatamine“ annab õpilaste ettekujutuse ning parimal
juhul tekitab ka ootuse ja huvi.
Soovituslik on tunnis kuuldule ja nähtule tagasimõelda.
|
|
Kool ja õppekava: Tartu Kutsehariduskeskus, müügiesindaja
|
||||
|
Mooduli nimetus:
Tunni teema:
|
Ärikliendi teenindamine
Kaubandustegevuse seadus
|
|||
|
Sihtrühma kirjeldus:
|
Müügiesindaja, I kursus, keskhariduse
baasil, osakoormus
|
|||
|
Tunni eesmärk:
|
Õpetusega taotletakse, et õpilane saab
ülevaate kaubandustegevuse seaduse reguleerimise alast.
|
|||
|
Õpiväljundid:
|
Õpilane mõistab kaubandustegevuse seaduse
mõistete sisu ja kirjeldab kaubandustegevuse reguleerimise ala.
|
|||
|
Hindamine/ tagasiside:
|
Mitteeristav – a/MA
Õpilased jagunevad sooritavad etteantud
ülesandeid – järgneb tööde kontrollimine – küsin
suunavaid/abistavaid/kontrollivaid küsimusi, et anda kohene tagasiside tehtud
töö kohta.
Õpetajana saan tagasisidet õpilaste
kaasatöötamise aktiivsusest tunni ajal. Loengut läbiviies pean oluliseks
õpilase aktiivset kaasamõtlemist – tekitan jooksvalt arutelusid, esitan (ja
ka ootan vastamiseks) küsimusi.
|
|||
|
Meetoid(id):
|
Loeng, iseseisev töö, juhendamine,
arutelu
|
|||
|
Tunni varustus:
|
Arvuti, projektor, loengumaterjalid (slaidid),
töölehed.
|
|||
|
Tausta informatsioon tunni kohta:
|
Tunni kestvus on 2x45min.
|
|||
|
Tunni käigu kirjeldus
|
||||
|
Tunni etapid
|
Aeg, min
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
Pedagoogiline põhjendus (miks?)
|
|
I Aktualiseerimine (sissejuhatus)
Häälestamine
|
15
min
|
Õpilaste tervitamine ja uue õpetaja tutvustamine, puudujate kontroll.
Varem õpitu (eelmise tunni teema) meeldetuletamine.
Tunniteema ja päevakava tutvustamine.
|
Õpilased häälestuvad tunni lainele.
Aktiivne kuulamine ja oma mõtete avaldamine.
|
Tunni häälestamine on oluline protsess. Kõigi tunnis osalejate
tähelepanu koondub kõige tähtsamale.
Varemõpitule (eelteadmistele) tähelepanu pööramine on oluliseks abiks
tunnile häälestamisel. Õppesituatsiooni loomisel on õpetajal vaja arvestada
konkreetsete õppijate eelteadmistega, hoiakutega, õpitahte ja õpivõimega (Pedastsaar,
2000).
|
|
II Uute teadmiste ja tegevusvõtete omandamine
Õppimine
|
45
min |
Loengu läbiviimine (kasutades slaide).
Õpetaja jooksvalt avatud küsimustele, kommentaaridele.
Tunnitöö tutuvustamine.
|
Kuulamine, mõtlemine, mõistmine, arusaamine,
kaasatöötamine.
Konspekteerimine.
Vajadustel küsimuste või kommentaaride esitamine. Sh iga uue teema
(mõiste, teooremi) juures võimalus õpilastel rääkida, mida nad juba teavad
(kogemuse jagamine).
|
Slaidid toetavad õpimisprotsessi, eriti kui on tegemist visuaalse
õppijaga (Sirk, 2013).
Loeng õpetab keskenduma pikemaks ajaks ühele tegevusele. Lisaks saab
loenguga lühikese ajaga edasi anda suure hulga materjali. Loengu kuulamisega
kaasneb tihti ka konspekteerimine - seega õpetab loeng ka kuulatava lühidat,
selget, konkreetset kirjapanekut.
|
|
III Oskuste ja vilumuste kujunemine
Reflektsioon
|
25
min |
Õpilaste töötamise jälgimine – vajadusel tuleb suunata õpilasi
sügavuti minema.
Õpilaste tunniülesannete kuulamine, vajadustel lisaküsimuste esitamine
+ kohese tagasiside andmine.
Tagaside tunnile (eesmärkide saavutamine).
Õpilaste teavitamine arvestuse saamisest.
|
Aktiivne töötamine tunnis.
Tunnitöö ettekandmiseks.
Aktiivne kuulamine.
|
Subjektiks olemine avaldub eelkõige mõtestatud aktiivses tegevuses
(Heidmets, 1995).
Lähtudes J. Käisi põhimõtetest oleks kõige sobilikum
õpikäsitluse mudel nüüdisaegsesse õppekeskkonda sotsiaal-konstruktivistilk
mudel, kus toimub õppimine õpetaja ja õplase vastastikuse töö kaudu (Unt).
Õpetaja ja õppija on ühiselt aktiivsed õppeprotsessis.
Õpetaja küsib õpilastelt suunavaid ja abistavaid küsimusi. Õpilased on
aktiivsed ja mõtlevad kaasa, sh julgevad avaldada oma arvamust.
|
|
Lõpetamine, koduülesanne
|
10
min |
Koduste tööde kättejagamine ja selgitamine.
Põgus vaade järgmisse tundi.
Tunni lõpetamine.
|
Kuulamine.
Tunni lõpetamine (asjade kokkupanek ja klassiruumi vabastamine).
|
Järgmisesse tundi „vaatamine“ annab õpilaste ettekujutuse ning parimal
juhul tekitab ka ootuse ja huvi.
Soovituslik on tunnis kuuldule ja nähtule tagasimõelda.
|
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar